بهترين و جذاب ترين مطالب

بهترين و جذاب ترين مطالب

آشنايي با تور تركيه نوروز 99

آشنايي با تور تركيه نوروز 99

 

تعطيلات نوروز فرصت بسيار مناسبي براي سفر كردن است و بسياري از هم وطنان ما از همين حالا به فكر برنامه ريزي براي عيد هستند. بعضي از خانواده ها سفرهاي داخلي و ديد و بازديد اقوام را ترجيح مي دهند و بعضي ديگر مي خواهند به يك سفر خارجي بروند. در ميان مقاصدي كه براي سفرهاي خارجي در نظر گرفته مي شود، يك نام هميشه در رده هاي بالاي فهرست است: تركيه. كشور همسايه ما كه در آن مي توان هم حال و هواي اروپايي را تجربه كرد و هم رد پاي فرهنگ آسيايي باستاني را ديد. كشور سواحل زيبا، غذاهاي خوشمزه، بازارهاي پر رونق و يك دنيا ديدني ديگر. با توجه به اين توصيفات، تور تركيه نوروز 99 99 طرفداران بسياري دارد.
براي سفر به تركيه راه هاي فراواني در پيش داريد. خوشبختانه ما با اين كشور زيبا مرز مشترك زياد داريم و به همين دليل، سفرهاي زميني هم به راحتي امكان پذير هستند. خودروي شخصي، اتوبوس، قطار و خطوط هوايي روش هاي مختلف سفر هستند كه هر يك طرفداران خاص خود را دارند. كساني كه ماجراجويي و سرفرهاي پر هيجان را دوست دارند، احتمالا به صورت زميني مسافرت مي كنند و در راه به بازديد شهرهاي مختلف مي روند. با اين حال، اگر قصدتان از سفر استراحت و كسب آرامش است، بهتر است كار را به متخصصان بسپاريد. آژانس هاي مسافرتي برنامه ريزي هاي متعددي براي ايام نوروز دارند و سفر به تركيه هميشه يكي از مهمترين برنامه ها است. با استفاده از خدمات آژانس، ديگر نيازي نيست نگران پيدا كردن بليت و رزرو هتل باشيد. پكيج هاي مختلفي به شما ارائه مي شود كه هر يك شامل طيفي از هتل ها مي شوند. با توجه به بودجه و سليقه خود مي توانيد يك مورد را انتخاب كنيد. در زمينه پرواز نيز همين حق انتخاب را داريد. ايرلاين هاي مختلف، پروازهاي متعددي به تركيه دارند و مي توانيد از ميان گزينه هاي ارائه شده، انتخاب كنيد. مسئله مهم اين است كه رزرو سفر را به روزهاي آخر و به ويژه اسفند ماه نياندازيد. زيرا در اين روزها با توجه به افزايش تقاضا، قيمت ها نيز افزايش مي يابند و ممكن است نتوانيد موارد دلخواه تان را با قيمت مناسب پيدا كنيد. 

 

معرفي تور تركيه نوروز 99


گذشته از بليت و هتل، خدمات ديگري را نيز در سفرهاي گروهي دريافت خواهيد كرد. مهمترين آن ها بيمه سفر است. با داشتن اين بيمه در صورتي كه نياز به خدمات درماني داشته باشيد با مشكلي مواجه نخواهيد شد. علاوه بر اين، ترانسفر فرودگاهي و ليدر فارسي زبان نيز در اختيارتان خواهد بود.
تركيه شهرهاي ديدني و جاذبه هاي متعددي دارد. بهتر است قبل از سفر، مناطق مورد نظرتان را بشناسيد و جاهاي ديدني را طبق سليقه خود انتخاب كنيد تا بتوانيد بهترين استفاده را از تعطيلات خود ببريد. در ادامه بعضي از اين موارد جذاب را به شما معرفي مي كنيم.
شهرهاي ساحلي: كساني كه به تفريحات ساحلي علاقه دارند، در تركيه با گزينه هاي متعددي رو به رو خواهند شد. كوش آداسي، مارماريس و آنتاليا شهرهايي هستند كه زيباترين سواحل را دارند و امكانات رفاهي متعددي را براي مسافران فراهم مي كنند. در اين شهرها مي توانيد اسپا و پارك هاي آبي را در نزديكي دريا تجربه كنيد. آب و هواي مديترانه اي در بسياري از سواحل تركيه باعث مي شود حتي در آغاز فروردين هم دماي مطبوعي وجود داشته باشد. 
بهترين مراكز خريد: بسياري از ما به نيت خريد به تركيه مي رويم! اين كشور در صنعت پوشاك و پارچه يكي از قدرت هاي آسيا است و البته سوغات متعدد ديگري نيز دارد. بيشترين و بهترين مراكز خريد تركيه در استانبول هستند ولي در شهرهاي ديگر هم مي توانيد پاساژهاي خوبي پيدا كنيد. البته فستيوال هاي خريد شهر وان را هم نبايد ناديده گرفت. 
بناهاي تاريخي و موزه ها: كشور تركيه تاريخ بسيار كهني دارد و مدت ها تحت سلطه امپراتوري هاي مختلف بوده است. به همين دليل بناهاي تاريخي متعددي در آن وجود دارد كه چشم هر بيننده اي را خيره مي كند. نمونه هاي بسياري را مي توان مثال زد. مسجد اياصوفيه، كاخ توپكاپي، شهر باستاني اِفِسوس، غارها و خانه هاي سنگي كاپادوكيا و ... 
طبيعت گردي: بسياري از افرادي در سفر، جذب مناظر طبيعي مي شوند و علاقه اي به شلوغي شهرها و هتل هاي لوكس ندارند. براي اين گونه سليقه ها نيز تركيه مي تواند يك بهشت باشد. طبيعت اين كشور بسيار زيبا است. به عنوان مثال مي توان از چشمه هاي پلكاني پاموكاله نام برد. اولين چشمه هاي آب شور جهان كه در بستري پلكاني از سنگ هاي تراورتن و رسوبات آهكي جريان دارند و منظره آن ها به ويژه در هنگام غروب آفتاب بي نظير است. براي كساني كه مناظر جنگلي را دوست دارند و مي خواهند در تور تركيه نوروز 99 زياد از شهرهاي بزرگ فاصله نگيرند، پولونزكوي يك انتخاب مناسب خواهد بود. روستايي در نزديكي استانبول با مسيرهاي پياده روي جنگلي بسيار زيبا، هواي پاك و رستوران هاي كوچكي كه خوراك هاي خوشمزه سنتي سرو مي كنند. 

منبع: معراج گشت آسمان

ادامهـ مطلبـ
| ۲۴ دى ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۱:۲۵ | farnaz
،
بهترين و جذاب ترين  مطالب
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 20
بازديد ديروز : 7
بازديد كل : 4014

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان